فرخوان تامین مالی جمعی crowdfunding

0
216

فرخوان ثبت نام تامین مالی جمعی (crowdfunding) توسط سازمان فرابورس ایران اعلام شد.

در ایران نیز ظهور سکو‌های تامین مالی جمعی، به عنوان زیرساخت جذب سرمایه کسب و کار‌های داخلی، می‌تواند نویدبخش توسعه فضای کارآفرینی و نوآوری به عنوان یکی از مهم‌ترین برنامه‌های اقتصادی و راهبردی کشور باشد.

بر همین اساس برای آغاز فعالیت سکو‌های تامین مالی جمعی در ایران، مطابق تفاهم نامه بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت اقتصاد و امور دارایی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دستورالعمل تامین مالی جمعی به شورای عالی بورس و اوراق بهادار ارایه و در سال گذشته مصوب شد؛ بر این اساس کارگروه ارزیابی تامین مالی جمعی با هدف ساماندهی و نظارت بر این فرایند تشکیل شد.

کارگروه ارزیابی موضوعاتی از قبیل حداقل الزامات قرارداد بین ارکان، نحوه ارائه گزارشات دوره ای، کارمزد خدمات، نحوه ارزیابی طرح ها، چارچوب فرآیند‌ها و نحوه رسیدگی به درخواست ها، اعتبارسنجی متقاضیان اخذ مجوز فعالیت و نحوه مشارکت تامین کنندگان را بررسی و مصوب کرده است.

عاملین متقاضی دریافت موافقت نامه اصولی فعالیت تامین مالی جمعی می‌توانند برای دریافت مجوز، درخواست خود را به همراه مدارک و مستندات مربوط از جمله اطلاعات ثبتی شرکت، سهامداران، مشخصات و سوابق تحصیلی و شغلی اعضای هیات مدیره و مدیر عامل و مدل کسب و کار در سامانه فرابورس ایران به نشانی cf.ifb.ir ثبت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید