دايركتوري هاي كارآفريني ديجتال

0
652

يكي از موضوعاتي كه در زيست بوم (اكوسيستم كارآفريني) بسيار مهم است وجود دايركتوري هاي است كه اطلاعات دقيق را از وضعيت عوامل آن به دولت و بخش خصوصي بدهد.

اين دايركتوري ها علاوه بر ايجاد شبكه هاي ارتباطي بين عوامل اكوسيستم مي توانند اطلاعاتي را به عنوان خوراك دانش براي افراد علاقه مند و فعال در حوزه كارآفريني ايجاد نمايند.

ایجاد ارتباط موثر و فرصت‌سازی در زمینه ارتباط میان استارتاپ‌ها و ديگر عوامل اكوسيستم مانند صندوق‌های سرمایه‌گذاری، شتابدهنده‌ها، فضاهای کار مشترک و افراد موثر از مهمترين اهدافي است كه در اين دايركتوري ها دنبال ميشود.

4. دايركتوري نوپا هاب

دايركتوري نوپا هاب يكي از اين سامانه هاي اطلاعاتي است كه مي تواند داده مورد نياز شما را براي بررسي بازار و تعامل با فعالان حوزه برقرار كند. يكي از خلاقيت هاي اين دايركتوري نوپا گراف است كه مي تواند در يك نگاه گراف ارتباط بين شركت هاي و سرمايه گذاري هاي انجام شده را نشان دهد.

 

دايركتوري مركز تسهيلگري و توانمند سازي كسب و كار هاي نوپا يكي ديگر از سامانه هاي اطلاعاتي مفيد در سطح كشور است كه با همكاري سازمان فناوري اطلاعات ايجاد شده است. مهمترين ويژگي اين دايركتوري نگاه كلان و تحليلي به حوزه زيست بوم كسب و كار ديجيتالي است. در اين سامانه شما علاوه بر اطلاعات عوامل فعال در استان هاي مختلف در حوزه كارآفريني ديجيتال مي توانيد گزارشات تحليلي اين مركز را در خصوص وضعيت زيست بوم كارآفريني ديجيتال مطالعه بفرمايد.

2. دايركتوري نقشآپ

دايركتوري نقشآپ مرجع است براي معرفی نهادها، محتواها و مشاوران مرتبط با کارآفرینی كه در زيست بوم كارآفريني فعاليت ميكنند. اين دايركتوري در قالب نقشه راه استارتاپ علاوه بر معرفي عوامل به آموزش هاي مورد نياز در هر مرحله اقدام كرده است.

مركز پایش تجارت الکترونیکی ایران (ECM) به عنوان يك مركز تحليلي و پايشگر بازار كسب و كار هاي نوپا و فعالان زيست بوم كارآفريني ديجتال شناخته ميشود. اين مركز در قالب تحقيق بازار و ايجاد گزارشهاي دسته بندي شده اطلاعات مناسبي را از نقشه فعالان استارتاپي در حوزه هاي مشخص ارايه ميكند.

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید